Pancerne telefony – gadżet do zadań specjalnych
Telefony komórkowe to urządzenia mobilne, które charakteryzują się głównie tym, że można je zabrać dosłownie wszędzie. Często jednak spotyka się problem upadków, zepsucia, zbicia ekranu, czy uszkodzenia części wewnętrznych, co w efekcie niszczy budżet lub doprowadza do stracenia ważnych danych, które są tam wówczas przechowywane. Telefony komórkowe to elektronika delikatna, raczej nieodporna na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście istnieją takie elementy ochronne jak hartowane szkło, czy specjalne etui, lecz rynek odpowiadając na tego typu potrzebę – wygenerował specjalny produkt, jakim jest telefon pancerny. Jest to urządzenie, które nie będzie jednak odpowiadało na wszelkie potrzeby, które spełnia współczesny smartfon. Od niego oczekujemy: możliwość korzystania z dziesiątek aplikacji, robienie kilku rzeczy jednocześnie, aparat wysokiej rozdzielczości, a do tego niebanalny wygląd. Telefon pancerny nie spełni tych wszystkich funkcji, choć posiada wiele innych zalet, które dla niektórych mogą okazać się bardziej przydatne.
Szczególne zainteresowanie takimi urządzeniami można odnaleźć w branżach, gdzie możliwość uszkodzeń mechanicznych jest bardzo wysoka, np. wojsko, policja, budowlanka. Dlaczego warto zainwestować w takie rozwiązanie?
- Moda na telefony pancerne wzięła się z otoczenia wojskowego, gdzie konieczność na odporność przed rozjechaniem przez czołg, wpadnięcie do wody, upadek z dużej wysokości – to podstawa. Jeśli od sprzętu wymagamy takich funkcji – to idealne rozwiązanie, które spełni nasze oczekiwania;
- Pomimo zazwyczaj niewielkich wyświetlaczy, istnieje możliwość podłączenia np. klawiatury, czy dodatkowej pamięci zewnętrznej. Takie urządzenia długo wytrzymują na jednym ładowaniu.
.